Share →
Nazwa:
Plener fotograficzny Sandomierz
Zakres:
Fotografowanie w praktyce. Krajobraz, architektura, portret, zdjęcia nocne.
Termin:
25–28 września 2014 r.
Cena:
890,00 zł (cena zawiera także noclegi, wyżywienie i przejazdy na wycieczki*)
Miejsc:
14 (min. 8, maks. 14 osób)

Plener fotograficzny w Sandomierzu to praktyczne warsztaty, podczas których szybko przejdziesz od teorii do praktyki. To wiele godzin spędzonych na praktycznym wykonywaniu zdjęć krajobrazowych, architektury, portretowych i nocnych, w przepięknych plenerach ziemi sandomierskiej pod okiem dwójki fotografów. To czas inspiracji i nauki, ale przede wszystkim fotografowania!

*) Cena pleneru obejmuje:

  • 3 noclegi w domu wycieczkowym, w pokojach 2 i 3 os. z łazienkami,
  • 3 śniadania,
  • 3 obiadokolacje,
  • przejazdy w 2 i 3 dniu do miejsc wymienionych w programie (m.in. do zamku Krzyżtopór),
  • warsztaty teoretyczne i praktyczne, wsparcie fotograficzne podczas całego pleneru, wieczorne analizowanie materiału zdjęciowego,
  • ubezpieczenie.

Cena nie obejmuje:

  • dojazdu na plener (do/z Sandomierza).

Plener fotograficzny Sandomierz. Warsztaty Fotograficzne.

Plener fotograficzny – program

Dzień 1.

Przyjazd do Sandomierza, jednego z najstarszych polskich miast. Obiadokolacja. Teoretyczne warsztaty fotograficzne. Przygotowanie sprzętu fotograficznego. Wieczór integracyjny.

Dzień 2.

Śniadanie.

Spacer fotograficzny w Sandomierzu: Rynek Starego Miasta, przy którym znajduje się jeden z piękniejszych polskich ratuszów, Brama Opatowska, słynne „Ucho Igielne” – fragment murów obronnych, dawny klasztor Dominikanów z pięknym późnoromańskim portalem zaliczanym do najpiękniejszych w kraju, kamienica Oleśnickich, kamienice mieszczańskie. Następnie lessowego Wąwozu Królowej Jadwigi.

Przejazd do Ujazdu. Plener fotograficzny w ruinach potężnego zamku Krzyżtopór. Malowanie światłem.

Powrót do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja. Omówienie dnia zdjęciowego, przegląd wykonanych zdjęć.

Dzień 3.

Śniadanie.

Przejazd do Baranowa Sandomierskiego, Koprzywnicy i Szydłowa.

Baranów Sandomierski słynie z renesansowego zamku, którego dziedziniec urzeka wspaniałymi krużgankami. Nazywany „małym Wawelem” zamek jest uznawany za perłę architektury renesansowej.

Koprzywnica to dawne opactwo cysterskie, pełne średniowiecznego sacrum. Do fotografowania elementy romańskich dekoracji kamieniarskich, gotyckie sklepienia ze zwornikami w postaci maszkaronów, romański kapitularz ze sklepieniem krzyżowo-żebrowym.

Szydłów ze swoimi murami miejskimi porównywany jest do francuskiego Carcassonne. Do fotografowania jest XIV-wieczny układ urbanistyczny z wieloma elementami architektonicznymi, jak i przestrzennymi. Główne obiekty: mury miejskie, Brama Krakowska, zamek.

Powrót do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja. Omówienie dnia zdjęciowego, przegląd wykonanych zdjęć.

Dzień 4.

Śniadanie. Odpowiedzi na pytania uczestników, indywidualne warsztaty. Wyjazd według własnych potrzeb.

Plener fotograficzny Plus. Warsztaty Fotograficzne.

Plener fotograficzny organizowany jest przy współpracy z profesjonalnym biurem podróży (LogosTour), z którym uczestnik zawiera umowę. Zajęcia prowadzi para zawodowych fotografów: Magdalena i Robert Wyłupek. Więcej szczegółów pod nr tel.: 501 48 22 11.

Nie daj się wyprzedzić!

Zarezerwuj miejsce na kursie już dziś – kliknij w przycisk znajdujący się obok, aby zapisać się na Plener miejski w Sandomierzu.
Share →